Terapia IPL

Poznaj nowoczesną technologię usuwania przebarwień i leczenia skóry naczynkowej.

IPL iPulse charakteryzuje się najwyższą efektywnością i bezpieczeństwem wykonywania zabiegów, a jego funkcjonowanie oparte jest na przełomowej technologicznie i wykorzystywanej jedynie w urządzeniach iPulse formule tzw. „kwadratowego impulsu”. Technologia kwadratowego impulsu została opatentowana i w żadnym innym IPL-u nie jest stosowana.

2 główne zastosowania.

IPL iPulse

USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Usuwanie przebarwień hiperpigmentacyjnych w postaci intensywnych brązowych, czerwonych plam, które mogą być nabyte lub wrodzone. Występują najczęściej na twarzy, dekolcie, rękach i dłoniach. Kuracji poddawane są przebarwienia: hormonalne, potrądzikowe, posłoneczne, piegi, plamy wątrobowe, ostuda, przebarwienia pozapalne, plamy soczewicowate starcze itp.

Przyczyną plam barwnikowych jest: promieniowanie UV, zaburzenia hormonalne, doustne środki antykoncepcyjne, menopauza, wiek starczy, ciąża, stosowanie środków światłouczulających (antybiotyków, środków uspokajających, przeciwdepresyjnych, moczopędnych, dziurawca) itp.

Światło IPL o specjalnie dobranym spektrum, wchłaniane jest przez barwnik skóry, melaninę, skutkiem czego jest usuwanie nadmiaru pigmentu, jedynie na obszarach dotkniętych niepożądanymi zmianami, pozostawiając zdrową skórę nienaruszoną. Zmieniona powierzchnia skóry, posiadająca większą pigmentację, lepiej pochłania energię cieplną, dając efekt rozjaśnienia i wyrównania kolorytu skóry.

W sporadycznych przypadkach zdarzają się zaczerwienienia i strupki, które powinny zniknąć po kilku dniach. Zależy to od ilości, wielkości i głębokości usuwanych przebarwień. Dzień po zabiegu rozpocznie się proces złuszczania oraz rozbijania pigmentu. Będzie on trwał około 2 tygodnie.

TERAPIA NACZYNKOWA

Terapia naczyniowa IPL to zabieg stosowany do usuwania lub redukcji rumienia, trądziku różowatego, redukcji rozszerzonych naczynek, teleangiektazji. Bardzo dobre efekty są również widoczne u osób z tak zwaną „gra naczyniową”, czyli w przypadku rumienia występującego po zmianie temperatury, gorącym posiłku lub po wypiciu alkoholu. Widoczne wyciszenie zmian można zaobserwować już po pierwszym zabiegu.

Rozszerzone naczynka powstają na skutek: nieodpowiedniej pielęgnacji, predyspozycji genetycznych, wpływu czynników zewnętrznych. Pojawiają się one najczęściej na twarzy, szyi, dekolcie i nogach. W pierwszej fazie pojawia się delikatny rumień, który z czasem staje się rozleglejszy i bardziej zauważalny. Ściany naczyń są mało elastyczne, osłabione przez co naczynia rozszerzają się dając niekorzystny efekt estetyczny. Trwałe zmiany na skórze twarzy mogą prowadzić do pojawienia się trądziku różowatego, dlatego tak ważne jest szybkie rozpoczęcie terapii.

Światło IPulse, które posiada specjalnie dobrane spektrum, wnika w głąb skóry. Tam jest pochłaniane przez naczynia włosowate, które ulegają obkurczeniu, co powoduje usunięcie zaczerwienienia oraz zwiększenie wytrzymałości i odporności skóry.

Energia świetlna IPL jest pochłaniana przez hemoglobinę, po czym zmieniana jest na ciepło podnosząc temperaturę krwi. Następuje koagulacja, rozpad barwnika i zniszczenie ściany naczynia, które jest wchłaniane przez organizm lub odpada w postaci strupka (zależnie od wielkości naczynia).

przebarwienia
Pomagamy odzyskać Twoje naturalne piękno!

Zobacz zdjęcia przed i po zastosowaniu terapii IPL